Różne rodzaje koni oraz gadżetów do jazdy na nich

Konie były hodowane przez ludzi do bardzo praktycznych celów, temu zresztą służy hodowla. Jedne miały być reprezentacyjnymi zwierzętami pociągowymi zaprzęganymi do powozów inne znów miały ciężkimi rumakami bojowymi. Jeszcze inne były używane do codziennej pracy. Konie huculskie są oczywiście takimi zwierzętami, jakie potrafią ciężko pracować nawet w ciężkich warunkach. Są to zwierzęta bardzo silne i odporne. W górach, bowiem jest to rasa górska, opowiada się historie o tym, jakim sposobem to konie huculskie wyciągały z rowów samochody tam, gdzie ciągniki nie dawały już rady.

Konie huculskie mimo swej siły uchodzą za niesłychanie łagodne i inteligentne, dlatego z rozkoszą stosuje się je w hipoterapii – wtedy warto kupić koszulki jeździeckie. Są nieduże, co oprócz tego predysponuje je do takich zadań. Bywają niemniej jednak uparte, co ma okazję niekiedy sprawiać kłopot początkującym jeźdźcom.

Konie te mogą przenosić na swym grzbiecie obfite ciężary, w takim razie nadzwyczajnie sprawdzały się oraz sprawdzają jako zwierzęta juczne. Często są również użytkowane w rekreacyjnych jazdach w obszar, głównie w górach. Hucuły jeżdżą również w zaprzęgach. Jakim sposobem sama nazwa wskazuje konie te pochodzą z Huculszczyzny. Wyhodowali je przebywający tam górale. Konie huculskie są również bardzo ambitne i kiedy idą w większej grupie koni różnych ras starają się dotrzymać kroku koniom szybszym oraz większym. Końskie typy umaszczenia z reguły mają bardzo interesujące oraz niecodziennie brzmiące nazwy. Na przykład kolor bułany. Konie taj maści mają jasną sierść oraz czarną grzywę i ogon. Czarny kolor jest również dominujący na nogach.

To warto też przeczytać:

Dodaj komentarz