Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dlaczego przy budowie domu jest potrzebna pomoc geodety

Budowanie swojego wymarzonego domu będzie się wiązać z dużą ilością obowiązków. Nie da się tak zwyczajnie zrobić wykop pod fundamenty, zalać je betonem i rozpocząć stawianie ścian. Należy też współpracować z różnymi specjalistami, a jeden z nich to geodeta. Jego pomoc będzie potrzebna kilku sytuacjach.

Pierwszy kontakt niejednokrotnie ma miejsce zanim się zakupi działkę, między innymi po to żeby dokładnie poznać jej położenie. Bardzo się to także może przydać do postawienia jakiegoś ogrodzenia, aby nie było niepotrzebnego sporu z którymś z sąsiadów. Mając znaleziony plan budynku trzeba go ustawić w odpowiedni sposób na działce. To także będzie zadanie geodety, który wykona wszystko opierając się na mapie projektowej. Na mapie trzeba umieścić zarówno sam budynek mieszkalny, jak również wszystkie przyłącza.

Jeżeli cała dokumentacja zostanie zatwierdzona i właściciel uzyska zezwolenie na rozpoczęcie budowy, to obowiązkowo trzeba wyznaczyć na obszarze działki miejsce, w którym zostanie postawiony budynek. To również należeć będzie do zadań geodety, który powinien zamontować w tym celu w gruncie specjalne znaki. Są one bardzo ważne, bo na ich podstawie będą wykonywane fundamenty. Przy tych pracach jest również do ustalenia położenie wszystkich instalacji, jeżeli przebiegać one będą pod ziemią. Lecz to jeszcze nie wszystko, ponieważ taki specjalista z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ jeszcze raz się będzie pojawiał na budowie, już po jej zakończeniu, żeby wykonać pomiary końcowe i sprawdzić czy wszystko wykonane zostało zgodnie z założeniami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To warto też przeczytać:

Dodaj komentarz