Wyspecjalizowana poradnia przyjmująca pacjentów ze schorzeniami endokrynologicznymi

Choroby z jakimi można zgłosić się do renomowanej poradni endokrynologicznej będą dotyczyć wszystkich chorób związanych z układem dokrewnym. Często pojawiający się powód spotkania u endokrynologa to kłopoty powiązane z tarczycą, czyli z niedużym gruczołem znajdującym się w okolicach szyi. Jego najważniejszym zadaniem jest wydzielenie 2 bardzo znaczących hormonów.

W placówce mający niemałe doświadczenie endokrynolog olsztyn będzie zajmować się diagnostyką i leczeniem chorych zmagających się z chorobami tarczycy, przytarczyc, przysadki mózgowej, nadnerczy oraz innymi. Na dodatek można się tu kierować, kiedy ktokolwiek będzie cierpieć z powodu zaburzeń wzrastania i dojrzewania albo zmaga się ze schorzeniami przemiany materii z otyłością i z cukrzycą.

Dodatkowo, jeśli inne schorzenia także wpływają na zmiany w hormonach, to też pozostaje to przesłanką do zgłoszenia się w to miejsce. Dzięki temu, iż profesor doktor habilitowany nauk medycznych Krystian Jażdżewski równocześnie z pracą medyczną prowadzi działalność naukową umożliwione jest to, żeby rozpatrywał przypadki chorych na sposób indywidualny, na bazie innowacyjnych działań diagnostyczno – terapeutycznych. Zastosowanie nowoczesnych standardów kuracji jest znakiem rozpoznawczym jego gabinetu.

Poza schorzeniami tarczycy leczone są tu również zaburzenia czynności przysadki mózgowej. Są nimi: hiperprolaktynemia, niedoczynność przysadki, guzki przysadki, czy czynne hormonalnie gruczolaki. U chorych stwierdzane są także choroby nadnerczy: guzki, gruczolaki nadnerczy czynne hormonalnie wydzielające kortyzol. Sporo pacjentek zgłosi się także z powodu nadmiernego wydzielania androgenów, co objawia się zaburzeniami w cyklu miesiączkowym oraz hirsutyzmem. Poradnia będzie zajmować się też zaburzeniami metabolicznymi o podłożu endokrynnym, a więc otyłością, zaburzeniami gospodarki węglowodanowej i lipidowej oraz osteoporozą.

Related Posts

Dodaj komentarz