W jakich sytuacjach może pomóc hipnoterapia

Wiele osób ma najróżniejsze lęki i obawy, co do źródła których absolutnie nie zdają sobie sprawy. Jak się okazuje lęki te niejednokrotnie mają swoje podłoże w trudnych wydarzeniach mających miejsce dawno temu, których się nie pamięta, ale które są zakorzenione głęboko w podświadomości. Psycholodzy wykorzystują wiele metod na to, żeby skutecznie się nimi zająć, a jedną z nich jest hipnoza regresyjna.

Zjawisko wprowadzania osób w hipnotyczny trans, nie będący ani snem ani jawą, jest od wieków znane. Powszechnie je praktykowali szamami i kapłani, i z dużym powodzeniem stosują również obecni lekarze. Oczywiście obecnie wszystko jest realizowane w pełni bezpiecznie i zgodnie naukową wiedzą, przez co hipnoterapia jest uznawana za bardzo bezpieczną a przy tym skuteczną. Jedną z popularniejszych metod wykorzystywanych w tego typu seansach leczniczych jest regresja hipnotyczna.

W przypadku tej metody lekarz próbuje wrócić ze wspomnieniami leczonego pacjenta do momentu, kiedy pojawiły się traumatyczne wydarzenia. Jeśli pozna je ostatecznie, to z dużym prawdopodobieństwem uda się też te lęki i traumy pokonać, często wystarczy do tego jedynie kilka seansów. Jeszcze do niedawna na temat takich metod leczenia krążyło mnóstwo nieprawdziwych informacji i mitów. Aktualnie rosnąca liczba lekarzy zaczyna się zapisywać na jakiś kurs hipnozy, co pozwoli im nabyć wiedzę konieczną do tego, aby samemu zacząć leczenie w ten sposób swoich pacjentów.

To warto też przeczytać:

Dodaj komentarz