Po co felgi w samochodzie i jakim sposobem je wybrać?

Każdy kierowca bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, iż musi dbać o swoje auto tak, by służyło ono przez długie lata. Wobec tego również należy robić przegląd auta i zadbać o jego pojedyncze części, dotyczy to także felg samochodowych. Istotne, by felgi były dobrej jakości, bowiem są pewnego rodzaju podstawą samochodu – felgi jr wheels. Na felgi, jakie są elementem podwozia auta, zakłada się oponę, w pewnych momentach również dętkę. Istotna jest też funkcja, jaka pełnią w samochodzie felgi, bo mają za zadanie sprawnie wentylować pojedyncze detale układu hamulcowego, m.in. bęben oraz przewody hamulcowe.

Jest to w takim razie wybitnie odpowiedzialna funkcja, bowiem wszyscy, którzy używają samochodu jako kierowcy lub jako pasażerowie, całkowicie wiedzą o tym jak ważne są przyzwoicie działające hamulce. Jakikolwiek kierowca ma obowiązek dbać nie tylko zewnętrzny wygląd własnego samochodu, a wiadomo, iż felgi są w wielu przypadkach ozdobą, niemniej jednak też o bezpieczeństwo jazdy. Częste wizytacje w zakładach samochodowych u mechanika na pewno nikomu nie zaszkodzą, a dadzą pewność bezpiecznej i sprawnej jazdy.

W kolorze felg panują trzy stereotypowe barwy, czyli biały, czarny oraz chromowany, tylko od gustu kierowcy zależy ten wybór. Istotnym parametrem jest również tzw. ET i tu należy felg ujemnych, które sprawiają, że samochód terenowy jest bardziej stabilny. Pionierskie auta posiadają najczęściej parametry seryjne oraz najprawidłowiej, kiedy przy wyborze felg, kierowca postępuje zgodnie z nimi.

Related Posts

Dodaj komentarz