Odmiana zatrudnienia a poziom zdolności kredytowej

W ostatnich latach coraz to trudniej jest zdobyć kredyt hipoteczny na kupno domu czy mieszkania, taka sytuacja jest przede wszystkim widoczna od początku bieżącego roku, kiedy tak właściwie banki rozpoczęły wprowadzać w życie tak nazywaną rekomendację S, zaleconą przez Komisje Nadzoru Finansowego.

Od czego wobec tego tak właściwie zależy, czy dany bank udzieli nam kredytu hipotecznego, jakie jeszcze aspekty, poza czysto popłatnym, mogą posiadać tu znaczenie? Często okazuje się, że niesłychanie znaczącym kryterium jest wiek osób ubiegających się o kredyt hipoteczny – Trinity Finance. Generalnie prościej jest uzyskać wyższa kwotę kredytu w młodszym wieku, w takim razie zaleca się nie czekać z decyzja kupna domu czy mieszkania, bowiem może okazać się, że jako 45 latkowie nie mamy już szansy na kredyt w takiej wysokości jak 30 latkowie, bezsprzecznie przy tych samych dochodach rodziny.

Powstaje ciekawa sytuacja, kiedy okazuje się, że małżonkowie występujący o kredyt hipoteczny są w rozmaitym wieku oraz że dzieli ich dość znaczna różnica wieku. W takich sytuacjach banki wykorzystują wieloraką politykę przyznawania kredytu, przeważnie jest tak, iż brany jest po szczególną uwagę ten z małżonków, jaki jest starszy, jeśli chodzi o zdolność kredytową w relacji do wieku kredytobiorcy. Niektóre banki stosują jeszcze taki sposób, iż liczą zdolność kredytowa każdego z małżonków rozdzielnie, a po pewnym czasie sumują obie zdolności, już z uwzględnieniem wieku.

Related Posts

Dodaj komentarz