Malarstwo – hobby i twórczość

Przygodę z modelarstwem dzieci rozpoczynają przeważnie od skonstruowania latawca. Może dziś jest to nieco zapomniane zajęcie, lecz nadal wolno spotkać na otwartych przestrzeniach, głównie tatusiów, jacy wraz z dziećmi szukają porządnego wiatru, aby wypuścić do góry zrobione własnoręcznie latawce.

Konstruowanie rozmaitych modeli może stać się pasją i hobby całej rodziny – sprawdź podobrazie. Dzisiejsze modelarstwo, zwłaszcza konstrukcja modeli latających – samolotów, helikopterów, powiązane jest z elektroniką, nadajnikami, sterownikami. W wielu państwach, też i w Polsce aranżowane są zawody dla modelarzy, w różnych kategoriach. Są to obiekty latające lub pływające.

Modele można zakupić kompletne, gotowe, jakkolwiek najogromniejszą frajdą jest samodzielne skonstruowanie samolotu, lub ewentualnie okrętu. Nie jest to niesłychanie tanie hobby, jednak mobilizuje całe rodziny do wyjścia w plener oraz znakomitej zabawy na świeżym powietrzu, oraz oczywiście dopingowanie swojego modelu w trakcie zawodów. A ile potem radości, że skonstruowany przez nas model okazał się najlepszy w swojej kategorii.

To warto też przeczytać:

Ta publikacja ma jeden komentarz:

Dodaj komentarz