Leczenie depresji u potomstwa – psycholog dla dziecka radzi

Własnością specyficzną zaburzeń lękowych jest to, że lęk nie jest warunkowany wystąpieniem żadnej wyznaczonej sytuacji. Do tej grupy zakłóceń kategoryzuje się pomiędzy innymi: zaburzenia lękowe z napadami lęku, w wielu przypadkach nazywane też lękiem panicznym. O ich istocie stanowi gwałtowne pojawienie się lęku bez jakichkolwiek przyczyn.

Jego nasilenie jest tak znaczące, że czujący go człowiek rozpoczyna się panicznie bać – pomóc może terapia dziecięca gdańsk. Stąd też określenie tych zaburzeń mianem leku panicznego. Połączone z napadami lęku doznania emocjonalne są o wiele silniejsze od podobnych doznań w sytuacjach możliwego zagrożenia. Napady lęku nie mają charakteru ciągłego, mogą jednakże pojawić się często w różnych odstępach czasu. Trwają od kilku do kilkudziesięciu minut.

Z reguły towarzyszą im: przyśpieszone bicie serca, uczucie bólu w klatce piersiowej, ból głowy czy też ucisk w skroniach, a też w wielu przypadkach pojawia się pocenie się oraz uczucie duszenia się. Osoba dotknięta tym zaburzeniem, ma wrażenie ze za sekundę nastąpi coś kiepskiego, umrze, bądź ulegnie wypadkowi.

Related Posts

Dodaj komentarz