Gdzie są używane przegrody i kurtyny z folii PCV

Folia PCV to materiał, jaki ma bardzo zróżnicowane zastosowanie. W dużej mierze bierze się to z jego parametrów i właściwości, a o tych można wiele dobrego powiedzieć. Przede wszystkim taka folia dobrze zatrzymuje promieniowanie świetlne, dzięki czemu jest wykorzystywana podczas prac spawalniczych. Używane przy spawaniu przegrody spawalnicze posiadają taką folię jako wypełnienie, przez co otoczenie jest chronione zarówno przed niebezpiecznym promieniowaniem, jak również przed różnego rodzaju odpryskami. Jeśli chodzi o przegrody wystarczy w zupełności folia mająca grubość około pół mm.

Dużo grubszej, lecz dzięki temu wytrzymałej i trwałej, potrzebują kurtyny paskowe. Takie kurtyny są powszechnie stosowane w najróżniejszych sklepach i magazynach. Przeważnie są w postaci pasków o szerokości kilkunastu centymetrów, przymocowanych w górnej części zabezpieczanego otworu. Paski są elastyczne, dzięki czemu da się je łatwo rozsunąć, a wisząc swobodnie stanowią barierę porównywalną z drzwiami.

Ogromnym plusem takiego pomysłu jest jego duża ochrona termiczna. Jak okazuje się bowiem, folia PCV bardzo dobrze ochrania przed zmianami temperatury, znacznie lepiej niż chociażby drewno. Przez to nawet paski o grubości kilku milimetrów pozwolą utrzymać właściwą we wnętrzu i zmniejszyć jej ucieczkę. Zastosowań folii PCV jest znacznie więcej, są one odporne na wodę i różne związki chemiczne, więc dobrze się też sprawdzają jako izolacje.

To warto też przeczytać:

Dodaj komentarz